Odkomarzanie


Odkomarzanie ogrodu , działki , posesji - metoda zamgławianie

Metodą zamgławiania termicznego–skuteczny zabieg zwalczania komarów.

Metody i skuteczność odkomarzania

1.   Odkomarzanie metodą zamgławiania termicznego jest to zabieg najczęściej stosowany, o dobrej skuteczności.

2.   Odkomarzanie metodą zamgławiania polega na wytworzeniu  mgły środka zwalczającego owady, która naniesiona na powierzchnię, wnika w najdrobniejsze nawet szczeliny i zakamarki, zabijając dorosłe komary. Dodana do preparatu specjalna substancja (tzw. nośnik olejowy) powoduje lepsze „przyklejenie się” rozpylanego roztworu do powierzchni zamgławianych, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy, a jego trwałość dłuższa.

Rozpylony podczas zabiegu odkomarzania środek chemiczny pokrywa roślinność ogrodu: krzewy, tuje, gęstwiny, szuwary i zarośla, które są miejscem bytowania komarów i meszek. Skuteczność zabiegu jest tym lepsza, im więcej gęstych krzewów rośnie w ogrodzie. 

Komary w ogrodzie ,na posesji ,na działce, na balkonie i tarasie – jak się ich pozbyć?

Komary to owady wyjątkowo uciążliwe, ich obecność w ogrodzie czy na działce może zniechęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu niejednego miłośnika przyrody. Co zrobić, aby komary nie zepsuły przyjemności wypoczynku w ogrodzie czy na działce? Coraz popularniejsze staje się odkomarzanie przydomowych ogrodów , działek rekreacyjnych, posesji 

Odkomarzanie ogrodu ,posesji , działki – sposób na zwalczanie komarów w ogrodzie

Odkomarzanie – polega na ograniczeniu występowania komarów (i podobnych do nich owadów, np. meszek) na danym terenie. Środki chemiczne użyte podczas zabiegu odkomarzania zabijają postaci dorosłe owadów bądź powodują u nich niezdolność do rozmnażania albo wywołują zmiany w fizjologii, które upośledzają ich funkcje życiowe.

odkomarzanie ełk