Mrówki


Mrówki w domu? Zwalcz je!

Mrówki to jedne z najczęściej występujących w Polsce owadów. Uznawane są za pożyteczne z powodu czyszczenia powierzchni z odpadów organicznych. Sytuacja ulega jednak zmianie, gdy zjawiają się w naszym domu.

W naszym kraju żyje około 103 gatunków mrówek. Zakładają one imponujące kolonie, w których celem poszczególnych jednostek jest praca na rzecz ich rozwoju. Najliczniejszą grupę stanowią robotnice, które to właśnie pojawiają się w mieszkaniach. Założycielkami kolonii są królowe, które przez całe życie składają jaja. Przeżywają od ok. 12 mies. do nawet 25 lat.

Mrówki faraonki – niechciani lokatorzy
Mrówki w mieszkaniach oraz miejscach pracy są dużym kłopotem, jednak w szpitalach, domach dziecka lub spokojnej starości mogą być niebezpieczne ze względu na roznoszenie chorób, jak m.in. Salmonella, Klebsiella i Pseudomonas.

Gatunkiem licznie występującym w miejscach zasiedlanych przez ludzi są mrówki faraona – natrętka domowa. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie panują wilgoć oraz ciepło stanowiące doskonałą pożywkę dla bakterii – pod podłogą czy kafelkami, ale także na zawilgoconych powierzchniach blisko rur, wanien lub zlewów. Ich kolonie są ogromne – mogą zawierać nawet ponad 300 tys. mrówek i 2 tys. królowych. Mniejsze sztuki potrafią przecisnąć się do przyrządów medycznych czy nawet wejść choremu pod gips.

Profesjonalna dezynsekcja z Fat Rat Ełk!
Bywają sytuacje, gdy kolonia mrówek jest tak ogromna, że tradycyjne rozwiązania stają się bezradne. Wtedy najlepszą decyzją jest pozostawić ich zwalczenie zakładowi Fat Rat Ełk. Fachowa dezynsekcja przy użyciu nowoczesnych skutecznych preparatow przeznaczonych do szybkiego likwidowania mrówek. Pomożemy Ci usunąć je z domu, ogrodu czy biura wybierając metodę najlefektywniejszą dla {ich gatunku|danego gatunku

Nasze zabiegi obejmuje gwarancja długotrwałości.


mrówki