Kleszcze


Czy kleszcze są niebezpieczne?

Kleszcze to pajęczaki z podgromady roztoczy. Te mierzące maksymalnie kilka milimetrów z pozoru niewarte uwagi istoty są poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Ukąszenie kleszcza niesie ze sobą takie choroby, jak m.in. kleszczowe zapalenie opon mózgowych, borelioza lub anaplazmoza oraz spowodowane nimi skomplikowane powikłania.

 

Według szacunków specjalistów, co trzeci polski kleszcz roznosi co najmniej jedną chorobę. Naturalnie kleszcze występują w lasach iglastych, liściastych oraz zaroślach, ale wciąż zwiększające się ocieplenie klimatu sprawia, iż coraz częściej masowo pojawiają na terenach rekreacyjnych, a także w naszych ogrodach i działkach.

 

Jak je zwalczać?

Niezawodnym remedium na wojnę z kleszczami i sprawne pozbycie się ich z działki lub innych terenów zielonych, jest profesjonalne odkleszczanie. W naszej firmie sięgamy wyłącznie po środki najwyższej jakości i najlepszy sprzęt od cenionych producentów.

 

Akcję przeprowadzamy uwzględniając nie tylko metodę i środki użyte do oprysku, lecz także okres karencji, temperaturę powietrza oraz porę dnia w celu oszczędzenia innych użytecznych owadów. To bardzo ważne i z tego powodu cała operacja powinna zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie przez ekspertów.

 

Chcąc samodzielnie walczyć z pasożytami jakimi są kleszcze, warto regularnie kosić trawnik i usuwać chwasty, gdyż to tam najbardziej lubią ukrywać się szkodniki.